Search:   Advanced Search

Časté otázky a FAQ

- Kedy si môžem fotografie stiahnuť?
Najprv musíte byť registrovaným užívateľom PHOTOPRESS - Slovakia Ide teda o povinnú registrácia užívateľa stránky t.j. odberateľa fotografií. Prezeranie a vyhľadávanie fotografií je bezplatné.
 
- Ako si mám zakúpiť kredit keď nemám možnosť robiť úhrady cez platobné systémy Paypal alebo Skrill (Moneybookers)?
V tomto prípade nám napíšte cez formulár o aký kredit máte záujem, vystavíme vám faktúru a po jej úhrade uvoľníme požadovaný kredit. Potom už môžete sťahovať fotografie. Požiadavku na úhradu za objednanú službu nájde aj vo svojom konte v menu Bills. Po prvom nákupe vám aktivujeme funkciu Bill Me Later, prostredníctvom ktorej si môžete vytvoriť objednávku a zároveň ju uhradiť na základe vystavené dokladu mimo vyššie uvedených platobných systémov.
 
- Koľkí pracovníci vo firme môžu využívať jedno konto, alebo každý pracovník musí mať svoj predplatený prístup?
Odporúča sa, aby každý pracovník mal vytvorené svoje predplatené konto. Pripomíname, že registračný formulár musí byť vyplnený úplne, so všetkými náležitosťami a fakturačnými údajmi.
 
- Aké sú použité druhy licencií pri predaji fotografií?

1) Rights Managed - jednorázové nevýhradné použitie
Fotografie, ktorých predaj sa riadia týmto druhom licencie, tak cena sa stanovuje na základe konkrétneho spôsobu použitia záberu. Objednávka musí obsahovať spôsob použitia fotografie (noviny, časopis, leták, plagát, inzerát, billboard), veľkosť tlače, náklad a použite fotografie, teritórium publikovania doma alebo aj v zahraničí. Pre zábery v licencii rights-managed je môžné zaistiť exkluzivitu, ktorá klientovi zaručí miestnu alebo časovú výhradnú licenciu na danú fotografiu. Netreba sa preto obávať, že by bol záber použitý aj iným subjektom. Ide teda o exkluzivitu použitia diela, najmä pri prácach umeleckej kvality.

2) Royalty Free - opakované nevýhradné používanie
U fotografií, ktorých predaj sa riadi týmto druhom licencie, je cena stanovená  paušálne. Neoznamuje sa účel použitia fotografie a ani to koľkokrát ju a kde použijete.
 
- Ako často sú pridávané nové fotografie do databázy?
Nové fotografie sú pridávané do fotobanky PHOTOPRESS - Slovakia priebežne. Našim cieľom je neustále se rozširujúca ponuka.
 
- V akom formáte sú fotografie?
Všetky fotografie na PHOTOPRESS.SK  sú vo formáte JPG. Veľkosť súborov je cca 2 - 4 MB.
 
- Aký je rozdiel medzi formátmi - RGB a CMYK?
RGB je farebný formát určený pre zobrazovanie na monitore. CMYK je formát používaný pre tlačové technológie, najmä pre ofset. Model RGB kombinuje tri barvy: red (červená), green (zelená), blue (modrá). CMYK kombinuje 4 barvy pre tlač: cyan (modrá), magenta (červená), yellow (žltá) a čierna. Rozdiel medzi týmito farebnými modelmi sa prejaví v okamžiku, keď budete chcieť dokument zobrazený na monitore vytlačiť. Niekteré farby, ktoré vidíme na monitore model CMYK nie je schopný vytlačiť a preto môže nastať farebný rozdiel - posun medzi zobrazením farieb na monitore a výsledkom v tlači.
 
- Môžu sa konvertovať snímky vytvorené v RGB farbách na CMYK?
Áno, na konverziu je treba použiť vhodný program na úpravu fotografií, napr. Adobe Photoshop.
 
- Je možné získať fotografiu v nekomprimovanom formáte TIFF?
Na požiadanie ho Vám ho PHOTOPRESS - Slovakia zašle cez FTP prístup.
 
- Mám problémy s prihlásením, tiež neviem ako to je s platbami, ako mám postupovať ?
Využite na to náš formulár support - pomoc a napíšte nám. Odporúčame tiež vypnúť a znova zapnúť prehliadač. To isté platí aj v prípade zmeny úrovne vášho konta z bezplatného na platený alebo dobití kreditu.
         
- Nezobrazuje mi s diakritikou objednávku pri tlači?
Ak nie je správne zobrazené kódovanie jazyk pri tlači objednávky zmeňte ručne v menu prehladačia na UFT-8.
 
- Môžem si zmeniť vlastné heslo alebo registračné údaje?
Tieto zmeny je možné robiť len po prihlásení sa do fotobanky. Teda meníte údaje svojho konta.
 
- Pri nákupe som povinný potvrdiť podmienky kúpnej zmluvy?
Áno, potvrdenie kúpnej zmluvy pri vystavovaní objednávky a tiež kreditov je povinné. 
 
- Aké sú časové limity na sťahovanie, expiráciu a aký je počet poklusov na sťahovanie súborov?
Zakúpené fotografie môžete stiahnuť prostredníctvom užívateľského účtu do 3 dní, máte 4 pokusy na sťahovanie. Expiračná doba na stiahnutie súborov je 3 dni.
 
- Aké sú vhodné prehliadače pre prácu s fotobankou, je tiež verzia fotobanky pre mobily?
Stránky fotobanky PHOTOPRESS - Slovakia pokusy sú optimalizované pre prehliadače: prehliadač Chrome, prehliadač  IE 9, prehliadač Opera a prehliadač Firefox. Tiež v mobile sa vám stránka fotobanky PHOTOPRESS - Slovakia zobrazuje korektne.
 
- Sú dostupné v archíve aj RAW súbory k jpg, ktoré sú umiestnené vo fotobanke?
Áno sú, ale neplatí to pre všetky súbory. Upresníme Vám to na základe požiadavky a tiež špecifikujeme aj osobitnú cenu. RAW je vysoko kvalitný súhrn "surových" informácií z CCD čipu digitálneho fotoprístroja, ktorý je treba konvertovať v počítači. Ponúkame vám zaujímavý typ na konvertovanie. Určite vás milo prekvapí verzia programu nama5.

03. 11. 2013

PHOTOPRESS.SK je člen skupiny PR MEDIARELATIONS

http://www.prmediarelations.sk/
Terms Of Use  |  Privacy Policy  |  Purchase Agreement
INSTAGRAM FORUM PHOTOPRESS