Moje práce

…. alebo foto-C.V.

is_drevenica_kvetyFotografií sa venujem od strednej školy, kde som začal publikovať v novinách a časopisoch. Absolvoval som Inštitút výtvarnej fotografie v Olomouci, vo Zvolene som ukončil maturitný odbor fotografia. Aktívne som pracoval vo fotokluboch v Banskej Bystrici. Vystavoval som fotografie na domácich a medzinárodných súťažiach. V mojej tvorbe dominovala reportážna a dokumentárna fotografia, no výrazné úspechy som zaznamenal aj v krajinárskej tvorbe.

Zúčastnil som sa takmer 80 fotografických súťaží nielen doma, ale aj v zahraničí a získal som is_pole_vetvickaviac ako dve desiatky ocenení. Na medzinárodnej súťaži Žena 88 mi porota udelila za kolekciu fotografii rodiny zlatú medailu. Táto kolekcia uspela aj na medzinárodnej novinárskej súťaži INTERPRESSPHOTO 89 v Kórei. Udelili jej striebornú medailu. Do súťaže prihlásilo svoje práce 642 fotografov zo 44 krajín a porota tu hodnotila 3. 522 fotografií. Tejto súťaže som sa zúčastnil aj dva roky predtým. Na INTERPRESSPHOTE 87 vetdy porota vyberala do výstavnej kolekcie práce spomedzi 464 fotografov zo 41 krajín. Ocenenie – prvé miesto som získal na III. medzinárodnom festivale krajinárskej fotografie vo francúzskom Antibes, kde ma organizátori neskôr osobne pozvali. Svoje práce som mal vystavené na popredných domácich súťažiach ako sú: Fotoforum, AMFO, bienále J. M. Petzvala, Strom, Mne Slovensko krása je… Mal som aj viacero autorských výstav a moje práce nikdy nechýbali na klubových výstavách.

Podieľal som sa mnohých fotografických výstavách ako organizátor, porotca, tiež som stál pri založení prvého fotografického časopisu na Slovensku – FOTOTIP.
Moje dokumentárne fotografie sa objavili v Slovenskej národnej galérii v roku 2008 na výstave Stratený čas? Išlo o úzky výber dokumentárnych fotografií z rokov 1969 – 1989, ktoré vznikli na Slovensku.

Pracoval som ako redaktor, fotoreportér v novinách, v rámci podnikania sa venujem vydavateľskej činnosti, predovšetkým vydávaniu ojedinelých publikácii, príležitostne realizujem web stránky.

V súčasnosti dokumentujem na Slovensku viac ako 16 rokov snaženie slovenských rekordmanov a spracoval som toto dianie do historicky prvej publikácie – Kniha slovenských rekordov.

Spolupracujem s tlačovou agentúrou DEMOTIX. Syn Michal kráča v mojich šľapajách, je agentúrnym fotoreportérom v TASR.

Igor Svítok

Niekoľko fotografií z moje tvorby.

is_starec_s_cigarou is_pekar_ro_01

© 2014 - blogforum.photopress. All Rights Reserved. Powered by Wordpress and Design by We Create Web Designs